Direct naar de inhoud
Moeders Vind een behandelaar Kraamplan Kennisbank Professionals

Holding Mothers Mentorship

Mentorship voor professionals · Start dinsdag 3 november 2026

Leer moeders dragen in de grootste transitie van hun leven.

Een intiem traject van zeven weken over de diepte van het moederschap, en hoe jij moeders écht kunt dragen. Zeven dinsdagavonden online, in een kleine, intieme groep.

Alles wat ik leerde van onder anderen Dr. Sophie Brock, Jessie Harrold en Pam England giet ik in dit mentorship. Geen lichaamswerk, maar taal, houding en bewustzijn.

Borstvoeden door MotherMoments © Kiki Mae 2026
Shoot Indy-110
Waarom dit mentorship

Het is tijd om de mama's écht te gaan dragen.

Voel jij je weleens handelingsverlegen als een moeder in je praktijk breekt? Leerde jouw opleiding je wél het praktische, maar niet hoe je de emotionele transitie van het moederschap bedding geeft?

Een moeder is geen reguliere cliënt. Ze is een vrouw in transitie, met emoties, kwetsbaarheid, kracht en wijsheid. Het is echt tijd voor een systeem waarin moeders zich wél gehoord, ondersteund en gezien voelen. En precies dat leer je tegenwoordig nergens.

In zeven weken duiken we in de diepe lagen van het moederschap en hoe je moeders als professional écht kunt ondersteunen. Ik geef je een bedding van kennis, rituelen, tools en inzichten die je nergens anders in één pakket leert.

Dit mentorship is voor jou als...

Of je nu verloskundige, kraamverzorgende, coach, therapeut, doula of yogadocent bent: zolang je in je werk met moeders in contact komt, ben je welkom.

Zeven dinsdagavonden: dit is het programma

Week 1 · 3 november — Matrescentie en het moederlandschap

Je leert het landschap van de transitie kennen. Na deze avond herken je waar een moeder in haar transitie staat, en geef je er woorden aan.

Week 2 · 10 november — The Motherhood Constellation

Je voelt welk levensthema er bij haar speelt en waar de disbalans zit.

Week 3 · 17 november — Mentaliseren en spaceholden

Je luistert zonder te repareren, ook als het ongemakkelijk wordt.

Week 4 · 24 november — Birth story gates en archetypes valideren

Je stelt de vragen die haar geboorteverhaal zachter laten worden.

Week 5 · 1 december — Het sociale construct van het moederschap

Je ziet de druk van het systeem, en haalt het oordeel bij haar weg.

Week 6 · 8 december — Mom guilt en mom rage

Je leest schuld en woede als signaal, en vindt de behoefte die eronder ligt.

Week 7 · 15 december — Zorgen voor jezelf

Je bouwt je eigen bedding, zodat je dit werk kunt blijven doen.

En na iedere les?

Je krijgt een naslagwerk, de replay om terug te kijken, en oefeningen en opdrachten om het geleerde direct toe te passen in je praktijk. Dit is bovendien een levend programma: wat hierboven staat is de bedding, wat jullie als groep meebrengen bepaalt de rest.

Wat je meeneemt

Vijf dingen die anders zijn na zeven weken

Je leert de materie, je leert haar toepassen in je werkveld, én je leert veel over jezelf. Dat laatste neem je mee in je dagelijks leven. Een cadeautje voor jezelf. Liefs, Marieke

01
Meer vertrouwen in gesprekken met moeders
Je weet welke vragen je kunt stellen en hoe je ruimte biedt voor wat er écht speelt.
02
Een toolbox van taal, rituelen en handvatten
Concrete manieren om moeders te ondersteunen in hun transitie.
03
Diepere rust in je eigen moederschapservaring
Ook jij maakt deze reis, en dat bewustzijn werkt door in hoe je anderen begeleidt.
04
Inspiratie voor je eigen cirkels, workshops of 1-op-1 sessies
Met deze kennis creëer je direct nieuwe, waardevolle diensten voor je praktijk.
05
Een bredere blik op het moederschap
Niet langer een praktische fase, maar een rite of passage die tijd, aandacht en bedding verdient.
LorettaMonique-157
Wie ik ben

Hoi, ik ben Marieke

Al jaren kom ik bij pasbevallen vrouwen over de vloer. In hun eigen huis, in de weken waarin alles kantelt. Ik zag telkens hetzelfde: de baby wordt gezien, gewogen en gevierd, en de moeder valt stilletjes uit beeld.

Die vrouwen hadden meer nodig dan een fijne massage of praktische hulp. Ze hadden iemand nodig die kon luisteren, die begreep wat er in hen aan het verschuiven was, en die daar rustig bij kon blijven. Zo kwam ik bij de diepere lagen van het moederschap terecht: matrescentie, geboorteverhalen, het systeem waarin vrouwen moeder worden, en de schuld en woede die daarbij horen.

Ik verdiepte me in het werk van onder anderen Dr. Sophie Brock, Jessie Harrold en Pam England, en merkte dat je dit als professional nergens in één pakket aangereikt krijgt. Dus bouwde ik het zelf.

Vanuit Kiki Mae leid ik postpartum behandelaars op. Dit mentorship is de andere helft van dat vak: niet je handen, maar je taal, je houding en je bewustzijn. In zeven weken geef ik je mee wat ik in al die jaren verzamelde.

Holding Mothers Mentorship · groep nov–dec 2026

Wat je krijgt:

Zeven weken, zeven live sessies en een direct lijntje met Marieke. Betalen in twee termijnen van €225 kan, zonder extra kosten.

  • 7 live sessies van een uur via Google Meet
  • De replay van iedere sessie, te downloaden
  • Een naslagwerk na iedere les
  • Oefeningen en opdrachten voor je eigen praktijk
  • Zeven weken lang een direct lijntje met Marieke om met je mee te kijken

Veelgestelde vragen

Hoeveel tijd kost dit mentorship mij per week?

Reken op één uur live per week, plus ongeveer een uur voor het naslagwerk, de opdrachten en je eigen reflectie. Kun je een avond niet? Iedere sessie wordt opgenomen.

Ik werk nog niet met moeders. Is dit iets voor mij?

Ja. Zolang je in je professionele leven met moeders in contact komt óf dat wilt gaan doen, ben je welkom. Je hebt geen zorgachtergrond nodig; wel de wil om moeders écht te zien.

Wat is het verschil met de opleiding tot postpartum behandelaar?

Dit mentorship heeft overlap met de opleiding én geeft verdieping. Je leert hier geen lichaamswerk en geen postpartum behandelingen: dit gaat over taal, houding en bewustzijn. Wil je leren behandelen? Kies dan de opleiding.

Wat als ik een sessie mis?

Geen probleem. Iedere sessie wordt opgenomen en je kunt de replay downloaden. Daarnaast krijg je elke week een samenvatting, tips om te lezen of luisteren en opdrachten.

Waarom is de prijs exclusief btw?

Dit mentorship richt zich op professionals en (zorg)ondernemers, dus communiceren we de zakelijke prijs. In de meeste gevallen kun je de investering opvoeren als zakelijke scholingskosten.

Wat deelnemers zeggen

Ik wil eerst even zeggen dat ik echt zo blij ben met deze mentorship. De materie is echt zo waardevol, en ben er enorm door geinspireerd. Ook de literatuur tips doen me echt zoveel, heel erg bedankt!

- Lisanne

 

Het Holding Mother Mentorship is voor mij de eerste stap geweest richting mijn nieuwe rol. Ik was heel erg zoekende op het moment dat ik met het mentorship begon en voelde heel sterk dat ik iets met ‘nieuwe moeders’ wilde doen. Ik zou iedereen die met nieuwe moeders werkt het mentorship aanraden om die extra laag toe te voegen aan hetgeen wat je al doet. Heel waardevol!

- Fleur, inmiddels doula

 

Dit mentorship heeft mij zoveel meer verdieping en plezier in mijn werk gegeven. Voorheen zag ik een moeder met een kindje in haar armen, nu zie ik een vrouw die zich door zoveel lagen aan het ontwikkelen is. Ik kan daar beter op inspelen.

- Settie

 

Bedankt voor de lessen Marieke. Zo veel geleerd; waardevolle kennis die ik met veel liefde en plezier nog verder ga uitbreiden. De boekentips zijn ook echt top. Heb nu een flinke wishlist op Bol staan!

- Margo

 

 

Wil je moeders ook fysiek leren dragen?

In de opleiding tot postpartum behandelaar leer je de behandelingen: massage, buikbinden, moxa en yonisteamen.

Bekijk de opleiding